Fibrofor HIGH GRADE

High Grade to uszlachetnione, wiązkowane, fibrylowane włókno wysokiej jakości

Fibrofor HIGH GRADE

High Grade jest uszlachetnionym, wiązkowanym, fibrylowanym włóknem wysokiej jakości przeznaczonym do zbrojenia betonu. Występuje w dwóch długościach: 19  mm i  38 mm. Włókno o długości 19 mm przeznaczone jest do betonu podawanego pompą oraz do płyt betonowych cieńszych niż 10 cm.

Włókno High Grade ma budowę siatki i doskonale rozkłada się w mieszance betonowej.

Przyznajemy pierwszeństwo zakotwieniu naszych włókien. Specjalna chropowata powierzchnia zapewnia skuteczne zakotwienie włókien w betonie oraz powoduje szybkie, trójwymiarowe rozprowadzenie włókien w betonie podczas procesu mieszania. Podwyższone parametry techniczne uzyskanego betonu są wykorzystywane do wykonywania obliczeń statycznych konstrukcji.

  • 1 kilogram włókien Fibrofor High Grade w jednym metrze sześciennym betonu wystarczy do uzyskania optymalnego zbrojenia. Zwiększona ilość włókien może być dobierana indywidualnie, stosownie do aplikacji specjalnych.
  • Włókna High Grade podwyższają wytrzymałość betonu na uderzenia, znajdują zastosowanie w statyce.
  • Włókna High Grade stosuje się również w technologii betonów ognioodpornych i ogniotrwałych.
  • Włókna High Grade zapobiegają osiadaniu świeżej mieszanki betonowej.
  • Włókna High Grade podnoszą odporność konstrukcji betonowej narażonej na działanie wód agresywnych.

Włókna High Grade znajdują zastosowanie w prefabrykacji, do produkcji betonu pompowego, natryskowego, w budownictwie mostowym, do wykonywania płyt fundamentowych, posadzek przemysłowych, ścian betonowych, do naprawy powierzchni betonowych, do wykonywania pali i ścian szczelinowych, specjalnych posadowień, odpornych na ogień konstrukcji betonowych i innych szczególnych zastosowań w budownictwie. Na podstawie „Wytycznych do fibrobetonu” możliwe jest wykonanie obliczeń statycznych i sprawdzenie nośności płyt betonowych, fundamentów, ścian i innych konstrukcji z jednoczesną możliwością wyeliminowania w całości lub częściowo tradycyjnego zbrojenia.

Fibrofor HIGH GRADE

Katalogi produktu

Posadzki Przemysłowe Fibrofor High Grade i Fibrofor Diamond

Technologia Zbrojenia Betonu Włóknem- Broszura

Karta Techniczna Fibrofor High Grade

Karta Charakterystyki Fibrofor High Grade

Fibrofor High Grade Instrukcja Stosowania

Przewiń do góry