Data wpisu: 02.04.2022

OSTRZEŻENIE. Uwaga na podrabiane włókno FIBROFOR® High Grade

 Jak wykryć podrobione włókno:

- włókna pakowane w plastikowe torby (nie papierowe)
- inna budowa i kolor włókna
- często brak etykiety na pudełku lub etykieta jest podrobiona

- najczęściej występuje karta techniczna w języku rosyjskim

Podrobiony materiał jest prostym włóknem, jedynie przypominającym włókno fibrylowane. 

Tym samym nie posiada właściwości oryginalnego włókna Fibrofor High Grade.

Informujemy, że obliczenia posadzek czy nawierzchni betonowych z zastosowaniem włókna Fibrofor High Grade wykonane przez nasze Biuro Konstrukcyjne bądź współpracujących z nami konstruktorów są nieważne w przypadku zastosowania podrabianego włókna Fibrofor High Grade.

UWAGA: Produkcja, import, dystrybucja podrabianego włókna Fibrofor High Grade jest przestępstwem karanym (Art. 270   §1,2 k.k., Art. 286§ 1k.k., Art. 303 k.k., Art. 305 k.k.)

Osoba lub firma uznana za winną wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego podrobionym znakiem towarowym może zostać skazana na grzywnę, karę ograniczenia wolności a nawet zostać pozbawiona wolności na okres do lat pięciu. Obrót podróbkami jest czynem uznanym za nieuczciwą konkurencję i zobowiązuje pozwaną osobę lub firmę do publikacji oświadczenia w prasie, że sprzedawany lub nielegalnie rozprowadzany przez niego towar był podrobiony.

Wszelkie wymienione wyżej działania zostaną także zgłoszone do właściwego Urzędu Skarbowego wraz z informacją do Izby Skarbowej.

Do popełnienia przestępstwa handlu podróbkami wystarczające jest nawet jednokrotne  rozprowadzenie towaru, przy czym rozprowadzenie należy rozumieć jako przerabianie, podrabianie, a nawet usuwanie znaków towarowych.

Firma CHEM TECH oraz BRUGG CONTEC będzie dochodziła na drodze sądowej pełnej rekompensaty za poniesione straty.


Autor wpisu:
Mateusz Szumielski

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w doborze odpowiednich technologii.

KontaktOferta

Przewiń do góry