OSTRZEŻENIE. Uwaga na podrabiane włókno FIBROFOR® High Grade

 Jak wykryć podrobione włókno:


- włókna pakowane w plastikowe torby (nie papierowe)
- inna budowa i kolor włókna
- często brak etykiety na pudełku lub etykieta jest podrobiona

- najczęściej występuje karta techniczna w języku rosyjskim

Podrobiony materiał jest prostym włóknem, jedynie przypominającym włókno fibrylowane. 

Tym samym nie posiada właściwości oryginalnego włókna Fibrofor High Grade.

Informujemy, że obliczenia posadzek czy nawierzchni betonowych z zastosowaniem włókna Fibrofor High Grade wykonane przez nasze Biuro Konstrukcyjne bądź współpracujących z nami konstruktorów są nieważne w przypadku zastosowania podrabianego włókna Fibrofor High Grade.

UWAGA: Produkcja, import, dystrybucja podrabianego włókna Fibrofor High Grade jest przestępstwem karanym (Art. 270   §1,2 k.k., Art. 286§ 1k.k., Art. 303 k.k., Art. 305 k.k.)

Osoba lub firma uznana za winną wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego podrobionym znakiem towarowym może zostać skazana na grzywnę, karę ograniczenia wolności a nawet zostać pozbawiona wolności na okres do lat pięciu. Obrót podróbkami jest czynem uznanym za nieuczciwą konkurencję i zobowiązuje pozwaną osobę lub firmę do publikacji oświadczenia w prasie, że sprzedawany lub nielegalnie rozprowadzany przez niego towar był podrobiony.

Wszelkie wymienione wyżej działania zostaną także zgłoszone do właściwego Urzędu Skarbowego wraz z informacją do Izby Skarbowej.

Do popełnienia przestępstwa handlu podróbkami wystarczające jest nawet jednokrotne  rozprowadzenie towaru, przy czym rozprowadzenie należy rozumieć jako przerabianie, podrabianie, a nawet usuwanie znaków towarowych.

Firma CHEM TECH oraz BRUGG CONTEC będzie dochodziła na drodze sądowej pełnej rekompensaty za poniesione straty.

Więcej w tym dziale:

 • 28/10 2015

  System zbrojenia betonu FortatechFibre

  Artykuł zamieszczony w miesięczniku Inżynier Budownictwa z dnia 23.09.2009r. "System zbrojenia betonu FortatechFibre" Jedna z czołowych firm budowlanych na polskim rynku Eiffage Budownictwo Mitex S.A realizuje w Warszawie swoją kolejną inwestycję budowlaną _ Wola Tower. Do wykonania płyty betonowej w garażu podziemnym postanowiono wykorzystać system zbrojenia betonu Fortatech_Fibre, który dostarczyła firma Chem Tech. Ten osiemnastokondygnac...

  czytaj więcej »
 • 15/12 2015

  Nowy typ włókna Fibrofor DIAMOND

  Od stycznia 2016 roku wprowadzamy na Polski rynek nowy typ włókna Fibrofor DIAMOND. Fibrofor Diamond to syntetyczne makro-włókno o długości 38 mm przeznaczone do betonów konstrukcyjnych. Moduł sprężystości 10'000 N/mm²  i wyjątkowa duża ilość włókien w metrze sześciennym  betonu daje trójwymiarowy system zbrojenia betonu co gwarantuje uzyskanie wysokich wyników wytrzymałościowych.   Beton z zastosowaniem włókna Fibrofor Diamon...

  czytaj więcej »
 • 15/12 2015

  Włókna Concrix

  Torkretowanie tunelu Camogli w Santa Margerita

  czytaj więcej »
zobacz więcej w tym dziale

Projekt i realizacja © 2015 - AR Soluma - Wszelkie materiały, loga,
zdjęcia zawarte na stronie są prawnie chronione i zastrzeżone.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.